Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Praktyki na Sycylii

Przygotowania do nowego roku szkolnego trwają. Możemy już zdradzić, że uczniów klas 3 i 4 czeka niespodzianka.

Na początku września rozpoczniemy rekrutację na praktyki zawodowe w międzynarodowych firmach na Sycylii. Dzięki funduszom z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji 30 naszych uczniów wyjedzie w tym roku szkolnym na dwutygodniowe staże na włoską wyspę!

Szczegóły już niebawem!

Rekrutacja do projektu „Pozytywni Informatycy” – Sycylia 2024

Informujemy, że rusza rekrutacja na praktyki na Sycylię. Poniżej zamieszczamy regulamin rekrutacji oraz wniosek o udział. Chętni uczniowie proszeni są o dostarczenie wypełnionych dokumentów do sekretariatu do dnia 12 września 2023.

Wyniki rekrutacji na praktyki na Sycylię

Informujemy, że proces rekrutacyjny został zakończony i znamy już wyniki naboru.

Poniżej przedstawiamy nazwiska zakwalifikowanych uczniów z klasy 3TI i 4TI oraz listę rezerwową. Serdecznie gratulujemy!

Let’s start the Positive IT specialists project! Cominciamo i preparativi!

Nasi uczniowie rozpoczęli przygotowania do wyjazdu na praktyki, które będą realizacją projektu „Pozytywni Informatycy” w ramach programu Funduszów Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.Zaczęliśmy od przygotowania językowego i kulturowego do pobytu we Włoszech. Pierwsze zajęcia o historii i kulturze tego kraju oraz lekcję włoskiego poprowadził dr Piotr Szeląg. W kolejnych dniach odbyły się lekcje podstaw języka włoskiego oraz języka angielskiego branży IT.

Jesteśmy już prawie gotowi…

Praktyki na Sycylii

Nasi uczniowie z klasy 3TI i 4TI dotarli na Sycylię. W poniedziałek rano rozpoczęli praktyki. Na początek instytucja “A Rocca” Associazione Artistica Culturale, która przygotowała praktyki dla naszych uczniów, przedstawiła aspekty kulturowe związane z życiem, pracą i branżą IT we Włoszech, a szczególnie na Sycylii. Następnie grupa odbyła city-tour po Barcellona Pozzo di Gotto, przewodnik opowiedział o mieście, pokazał najciekawsze i ważne miejsca, a uczestnicy zjedli włoską granitę, jako powitalny poczęstunek ze strony instytucji goszczącej. Kolejne godziny uczniowie spędzili na pracy w ramach praktyk.

Dzień włoski

Praktyki na Sycylii naszych uczniów z klas 3TI i 4TI już się skończyły, ale projekt nadal trwa.

Teraz jest czas na podsumowania, ewaluacje i promocję działań, które realizowali uczniowie Technikum w ramach praktyk zagranicznych. W naszej szkole w miniony piątek odbył się „Dzień Włoski”, podczas którego chcieliśmy pochwalić się naszym projektem społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie przygotowali prezentacje, zdjęcia i film ze swojego wyjazdu, opowiadali o tym jak wyglądały praktyki, o pięknej włoskiej wyspie oraz o włoskiej kulturze, historii i języku. Nie zabrakło przepysznych dań kuchni włoskiej przygotowywanych dla odwiedzających przez uczniów i nauczycieli.

Odwiedzili nas uczniowie wszystkich klas Technikum Informatycznego, Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, a także Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku i przechodnie, zaciekawieni odbywającym się wydarzeniem. Wszystkiemu towarzyszyła włoska muzyka, gry integracyjne w stylu włoskim i upamiętnienie włoskiej przygody w Fotobudka 360 https://www.facebook.com/profile.php?id=100095117706930

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia.