Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Nasi uczniowie biorą udział w Politechnice Talentów!

30 uczniów naszej szkoły dziś i jutro gości na Politechnice Gdańskiej w ramach Politechniki Talentów. Jest to dwudniowa szkoła letnia przeznaczona dla uczniów najlepszych liceów i techników województwa pomorskiego wg rankingu Fundacji Perspektywy. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach naukowych i zajęciach praktycznych w laboratoriach. Do wyboru mieli aż sześć bloków tematycznych, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Przy rejestracji najchętniej wybierane były te związane z informatyką.

Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w warsztatach rozwoju talentów, które poprowadzą doradcy zawodowi z Centrum Rozwoju Talentów, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Biura Karier i Absolwentów PG.

Dla chętnych Centrum Sportu Akademickiego przygotowało również dużą dawkę ruchu. Niemal wszyscy uczniowie zapisali się na zajęcia sportowe, najczęściej wybierając siatkówkę, tenis ziemny i judo, chociaż nie brakuje również zainteresowanych by poćwiczyć wioślarstwo czy tenis ziemny.

Większość młodzieży chce również poczuć klimat studenckiej zabawy w klubie „Kwadratowa”, którą organizuje dla nich Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej i spędzić noc w akademiku.

Uczniom towarzyszyć będą nauczyciele, którzy wezmą udział w warsztatach przygotowanych przez Centrum Nowoczesnej Edukacji, a także w zabawie terenowej i spacerze po historycznych zakątkach kampusu.

Więcej informacji o projekcie: https://szkoly.pg.edu.pl/politechnika-talentow