Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Szlachetna Paczka

W tym roku w ramach akcji „Szlachetna Paczka” postanowiliśmy wraz ze Szkołą Podstawową im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku wesprzeć panią Lilianę.

Historia Rodziny

Pani Liliana jest osobą samotną. Jeszcze kilka lat temu prowadziła spokojne życie, miała męża i pracowała jako niania. Niestety jej ukochany mąż zmarł, a dzieci nigdy się nie doczekali. Kobieta przez liczne choroby, takie jak niedosłuch, nadciśnienie czy łamliwość kości ma problemy z poruszaniem się, przez co nie jest w pełni samodzielna. Jej marzeniem jest samodzielne wyjście na spacer lub do lekarza. Na szczęście od kilku lat ma oddaną przyjaciółkę, która z chęcią pomaga jej bezinteresownie przy codziennych czynnościach, takich jak zakupy, opłacenie rachunków lub podczas wizyt u lekarza. Pani Liliana bardzo dobrze gotuje, ale chciałaby nauczyć się również piec ciasta, które tak uwielbia.

Codzienność Rodziny

Dla kobiety najtrudniejszą walką jest ta z samotnością. Bardzo lubi przebywać wśród ludzi, jest bardzo komunikatywną seniorką. By oderwać się od smutnych myśli, często rozwiązuje krzyżówki, czyta książki lub słucha muzyki. Pani Liliana z czułością wspomina swojego zmarłego męża i spędzone z nim wspólnie chwile. Jest wdzięczna, że w tych ciężkich dla nich chwilach ma wsparcie prawdziwej przyjaciółki. Kobieta utrzymuje się z renty i dodatku do niej w kwocie 2080 zł. Po opłaceniu mieszkania i niezbędnych leków w łącznej sumie 1330 zł pozostaje jej 750 zł na bieżące wydatki. Kobieta, mimo tych przeciwności losu, pozostaje optymistyczną i ciepłą osobą.

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku zbierze żywność i chemię gospodarczą, a
ZS im. Macieja Płażyńskiego zorganizuje pozostałe potrzeby p. Liliany, czyli lodówkę z zamrażarką, odzież i obuwie.