Technikum Informatyczne
im. Macieja Płażyńskiego
w Pucku

Szlachetna paczka

Uczniowie należący do Koła Wolontariatu wybrali p. Janinę , której chcemy pomóc w ramach SZLACHETNEJ PACZKI.

Pani Janina 51 lat

Historia Rodziny

Pani Janina wiodła spokojne życie do czasu, gdy jej mąż zaczął znęcać się nad nią fizycznie i psychicznie. 4 lata temu wzięła rozwód i myślała, że będzie mogła odpocząć od trudności dnia codziennego, Jednak nie było jej to dane, ponieważ zachorowała na nowotwór. Musiała podjąć się obciążającej terapii, przez którą bardzo podupadła na zdrowiu. Leczenie zaczęło pochłaniać znaczną część jej dochodu. W chwili obecnej mieszka sama z psem w wynajmowanym mieszkaniu. 16 letni syn pani Janiny rozpoczął naukę w wymarzonej szkole i tymczasowo mieszka z ojcem. Pani Janinie jest trudno ponieważ boryka się z wieloma chorobami, ale najpoważniejszą z nich jest depresja, która zabiera jej chęć do życia. Pani Janina otrzymuje rentę chorobową, alimenty na syna oraz zasiłek pielęgnacyjny (1958 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania oraz leków pozostaje jej na życie 258 zł miesięcznie.

Piękno Rodziny

Pomimo trudnej przeszłości, pani Janinie nie schodzi uśmiech z twarzy. Bardzo się stara żyć zwyczajnie, jak kiedyś. Bardzo kocha swojego psa, który jest dla niej terapią. Uwielbia chodzić z nim na długie spacery. Kobieta chodzi na zajęcia do grupy wsparcia aby uporać się z psychologicznymi trudnościami. Ludzie, których tam poznała są dla niej dużym wsparciem. Pani Janina może liczyć na sąsiadkę, która stara się motywować kobietę do wstania z łóżka.

Potrzeby pani Janiny (najważniejsze):

1. Środki czystości

Proszek do prania , płyn do płukania, płyny czyszczące (do kafelek, podłóg, okien, armatury), płyn do mycia naczyń , mydło / żel myjący , szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów.

2. Żywność

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, warzywa w puszkach, konserwy rybne i mięsne, bakalie, mleko , koncentrat pomidorowy.

3. Karma dla psa

Pies jest dla pani Janiny motywacją żeby wyjść z domu. Bardzo o niego dba i uważa go za członka rodziny. Zapas karmy dla psa pozwoliłby kobiecie zaoszczędzić na inne potrzeby.

Inne potrzeby:

1.Obuwie

Półbuty , Rozmiar: 40, Uwagi: Pani Janina potrzebuje butów na niewielkim obcasie lub bez, wygodnych na zimę.

2. Wyposażenie mieszkania

Ręczniki małe i duże

4. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

bateria do kranu, wieszak do przedpokoju.

5. Inne potrzeby materialne

Kojec dla dużego psa (już jest zamówiony, sklep zrezygnował z marży)

6.Szczególne upominki

Płyta Davida Garetta lub Anny Wyszkoni.

W Szkole podstawowej zostaną umieszczone kartony, do których prosimy przynosić żywność oraz chemię gospodarczą.

Uczniowie szkół średnich będą rezygnować z Mikołajek i pieniądze przekażą na zakup pozostałych rzeczy. W przypadku, gdy klasa zrezygnuje ze zbiórki pieniędzy uczniowie będą mogli przynieść żywność i chemię do szkoły.

UWAGA!!!!!!!

Gdyby okazało się, że zebrane środki finansowe przewyższą potrzeby pani Janiny, wówczas chcielibyśmy kupić zabawki lub środki czystości dla dzieci z oddziału onkologii dziecięcej / hospicjum dla dzieci.

Uczniowie, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie paczki muszą się zgłosić do p. Kingi Klebba.